Opłacalność

Jeśli zapoznaliśmy się już z pojęciem miningu i chcemy zostać górnikiem powinniśmy dokonać kalkulacji czy nam się to opłaca.  Nie będziemy podawać  przykładów żadnego konkretnego sprzętu a jedynie ogólne zasady jakimi powinniśmy się kierować przy wyborze koparki.

Jeśli mamy już upatrzoną koparkę powinniśmy sprawdzić jaki wygeneruje nam zysk i po jakim czasie się może zwrócić.

Do sprawdzenia opłacalności przyda się nam specjalny kalkulator np: bitcoinwisdom. Kalkulator ten uwzględnia zmiany trudności, które są nieuniknione.

Aby wyliczyć opłacalność należy wypełnić dane:

 • Difficulty Increment: Przewidywany wzrost trudności. Zalecamy ustawić 20%. Czyli założony wzrost trudności to 20% co około 2 tygodnie.
 • Electricity Price: Jest to koszt prądu w dolarach. Można założyć, że średni koszt 1Kw to około 0.2$.
 • Pool Fee: Prowizja kopalni w której kopiemy. Standardowo to 1-2%.
 • Hash Rate: Prędkość koparki domyślnie w GH/s. Ważne alby nie pomylić rządu wielkości.
 • Hardware Price: Jest to cena koparki w dolarach.
 • Hardware Power (Watts): Jaki jest pobór prądu koparki w watach.
 • Start Date: Przewidywana data rozpoczęcia pracy koparki. Jest to pole nieobowiązkowe

Po wypełnieniu wyżej wymienionych pól otrzymujemy wynik w tabelce po prawej stronie. Każdy wiersz tabelki to kolejna zmiana trudności.

Kolumny oznaczają:

 • 1 kolumna (Date) – data od do zmiany trudności i sumaryczny czas liczony w dniach od rozpoczęcia pracy koparki podany w nawiasach.
 • 2 kolumna (Difficulty) – Przewidywana trudność
 • 3 kolumna (Revenue) – Dochód w danym przedziale czasu ( patrz pierwsza kolumna), bez uwzględnienia prowizji kopalni
 • 4 kolumna (Profit) – Zysk w danym przedziale czasu ( patrz pierwsza kolumna), z uwzględnieniem prowizji kopalni
 • 5 kolumna – Sumaryczny zysk minus koszt inwestycji domyślnie w BTC (nie bez powodu)

Najważniejsza jest dla nas 4 i 5 kolumna.

Jeżeli w którymś wierszu, wartość piątej kolumny zapali się na zielono to znaczy, że inwestycja nam się zwróci po dniach z wartości z pierwszej kolumny. Jeśli w naszym przypadku wszystkie wartości 5 kolumny są na czerwono w każdym wierszu, inwestycja się nam nie zwróci. Jeżeli w którymś wierszu, wartość 4 kolumny zapali się nam na czerwono oznacza to, że koszt prądu przewyższy zysk z wydobycia. Nastąpi to po czasie patrz kolumna 1 danego wiersza.

To wszystko nam wystarczy aby obliczyć czy inwestycja się nam zwróci.

Bardzo często popełnianym błędem jest kupno koparki mimo niekorzystnych kalkulacji gdyż zakładamy, że kurs bitcoina wzrośnie.

Pamiętaj też, że opłacalność miningu jest cykliczna i dużej mierze zależy od kursu. Trudność kopania zawsze będzie dążyć do granicy opłacalności. Wszędzie tam gdzie można zarobić, nie zabraknie chętnych na ten zarobek, a jeśli chętnych jest coraz więcej, trudność wydobycia rośnie. Jeżeli w danej chwili nie opłaca się kopać, poczekaj aż wzrośnie kurs.

Kupujemy koparkę

Nie ma prostej recepty jeśli chodzi o zakup sprzętu do minngu. Koparki nie występują w sklepach tak jak zwykły sprzęt komputerowy. Obecne koparki bitcoin oparte są na układach ASIC, czyli układach nieprogramowalnych. Mogą wykonywać wyłącznie z góry zaprogramowane operacje i służą wyłącznie do wykopywania bitcoinów oraz innych krypto- walut opartych na SHA-256.

Koparki możemy kupić prosto od producenta lub używane (fora, portale aukcyjne). Decydując się na zakup od producenta (zwykle Chiny) musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami jak cło.

Szukając ogłoszeń unikajmy tych gdzie ofertą sprzedaży jest “pre-order”, czyli przedsprzedaż danego sprzętu. Często ze względu na atrakcyjną cenę decydujemy się na zakup pre-orderu na koparkę ale nie bierzemy pod uwagę ewentualnych (co się bardzo często zdarza) opóźnień w dostawie. Zanim koparka do nas dojdzie może okazać się, że jest już nieopłacalna.

Jeżeli kalkulacje wyszły pozytywnie i kupiliśmy koparkę, możemy zacząć wydobycie.

Aby zacząć kopać musimy zarejestrować się w jednej z wielu kopalń. Jeżeli chciałbyś uzyskać informację jak zacząć kopać na swojej konkretnej koparce zapraszamy na Polskie Forum Bitcoin.

Kupowanie udziałów w już istniejącej kopalni

Żeby zainwestować w kopalnie i wydobycie nie koniecznie trzeba kupować własne koparki. Można wykupić udziały w już istniejących kopalniach i czerpać zyski z ich wydobycia dzielone na wszystkich uczestników posiadających udziały.

Przed inwestycją należy się upewnić czy wybrana przez nas kopalnia naprawdę istnieje i wypłaca inwestorom pieniądze. Pamiętaj nigdy nie inwestuj więcej niż możesz stracić.

Nasz wybór i osobiście inwestujemy w dwie kopalnie: BitClub Network oraz GainBitcoin.

1. BitClubNetwork

ZAREJESTRUJ SIĘ

BitClubNetwork to jedna z największych kopalni BitCoin oraz Zcash na świecie! Inwestycja w wydobycie BitCoin jest całkowicie pasywna. To znaczy, że nie musisz codziennie logować się do programu i oglądać reklam tak jak w przypadku programów revshare. Inwestując w sprzęt do wydobywania BitCoin, stajesz się udziałowcem firmy i zarabiasz procent od zysku. Dodatkowym zyskiem jest zarabianie na wzroście wartości BitCoina w czasie. Każdy udział pracuje 1000 dni czyli 3 lata ! W zależności jaką pulę wykupisz wymuszony procent na odkupienie kolejnych udziałów będzie inny.

Jak rozpocząć inwestycję w wydobycie BitCoinów z BitClubNetwork ?

Wydobywanie BitCoin w ten sposób, jest dziecinnie proste. Wystarczy, że zarejestrujesz się na farmie BitCoin, opłacisz opłatę członkowską w wysokości $99 i kupisz za minimum $500 sprzęt do wydobywania BitCoin (udziały), które zapewnią Ci stałe zyski przez następne 1.000 dni czyli około 3 lata!

Po dokonaniu inwestycji na takiej farmie BitCoin, nie musisz się niczym zajmować, a każdego dnia będziesz otrzymywał udział w wydobytych przez firmę  BitCoinach.

Twój udział w zyskach firmy będzie trwał 1.000 dni od daty dokonania inwestycji. W poprzednich latach, zwrot z inwestycji wynosił około 40% rocznie.

Pieniądze, które przekażesz na konto spółki, zostananą przeznaczone na zakup sprzętu do wydobywania Bitcoinów. W każdej chwili możesz wycofać się z inwestycji i poprosić o sprzęt jaki został zakupiony za Twoję środki na początku inwestycji. Więcej o zwrocie sprzętu przeczytasz tutaj.

Pamiętaj, że w kopalni BitCoin zarabiamy pieniądze na własnej inwestycji, a nie na polecaniu kopalni (tak jak zarabia się w programach partnerskich). Oczywiście możemy też polecić organizację BitClub, ale nie jest to wymagane, żeby zarabiać pieniądze. Aby rozpocząć zarabianie, musisz zainwestować w sprzęt do wydobycia BitCoinów. BitClub daje nam możliwość inwestycji w 3 różnych pulach wydobywczych. Wszystkie Bitcoiny z każdej puli będą wypłacane i dzielone między wszystkich członków mających w danej puli udziały.

Koszt udziałów w poszczególnych pulach

Pula 1 – koszt zakupu 1 udziału to 500$

Pula 2 – koszt zakupu 1 udziału to 1.000$

Pula 3 – koszt zakupu 1 udziału to 2.000$

Ceny powyżej podane są w dolarach [USD] ale zakup udziałów dokonujemy tylko i wyłacznie w BitCoinach (ich równowartości na dany dzień).

Zanim więc zainwestujesz w kopalnię, musisz posiadać swój własny portfel BitCoin.

Po zakupie udziałów w puli, będziesz otrzymywać (zarabiać) Bitcoiny aż przez 1.000 dni! Procent ze wszystkich wydobywanych Bitcoinów będzie wykorzystywany do opłacenia kosztów wydobycia i zakupu nowego sprzętu.

Ile zarobisz na swoich udziałach?

Pula 1 – Będziesz otrzymywał 50% z uzyskanego zysku z wydobycia BitCoinów, a drugie 50% będzie wykorzystywane na opłaty związane z wydobywaniem i na zakup dodatkowych udziałów.

Pula 2 – Będziesz otrzymywał 60% z uzyskanego zysku z wydobycia BitCoinów, a pozostałe 40% będzie wykorzystywane na opłaty związane z wydobywaniem i na zakup dodatkowych udziałów.

Pula 3 – Będziesz otrzymywał 70% z uzyskanego zysku z wydobycia BitCoinów, a pozostałe 30% będzie wykorzystywane na opłaty związane z wydobywaniem i na zakup dodatkowych udziałów.

Bardziej opłacalne kupienie 1 udziału w puli 3 niż czterech udziałów w puli 1, choć w obu wypadkach inwestujemy tyle samo, bo $2.000

Przykładowe obliczenie Twojego zysku z inwestycji w wydobycie BitCoinów

Jeśli w puli 1 całkowita ilość Bitcoinów wydobytych danego dnia = 1 BTC i mamy 100 udziałowców, każdy udział zarobi 0.01 BTC (jedna setna BitCoina).

Z tej kwoty 50% będzie wypłacone członkowi jako zysk (0.005 BTC), a drugie 50% (0.005 BTC) będzie wykorzystane do opłacenia kosztów wydobywania i na zakup kolejnych udziałów.

Więc jesli 1 Bitcoin kosztuje dzisiaj 600 USD a Ty masz jeden udział w puli #1, zarobisz $6.00 USD (0.01 BTC) z czego $3.00 będzie wypłacone, a $3.00 wykorzystane na opłacenie kosztów wydobywania i zakup kolejnego udziału w Twoim imieniu.

W tym przypadku zakupiłbyś 0.005 udziału za swoje $3.00 i miałbyś w sumie 1.005 udziałów zarabiających dla Ciebie następnego dnia.

WAŻNE. Każdy pełen oraz częściowy udział będzie trwał czyli zarabiał pieniędze dla Ciebie przez 1.000 dni.

Jest to spowodowane ciągłym wzrostem wyliczeń i mocy komputerów niezbędnych do kalkulacji. BitCoin został tak zaprojektowany, że wraz z upływem czasu jest coraz trudniej wydobywać Bitcoiny (trzeba użyć więcej mocy obliczeniowej i więcej prądu).

2. GainBitcoin

ZAREJESTRUJ SIĘ

O kopalni GainBitcon

Autentyczna kopalnia Bitcoin, która dopiero zaczyna być promowana w Europie, natomiast w Azji jest bardzo popularna. To dobry moment, żeby się nią zainteresować. Biuro IT znajduje się w Delphi, natomiast firma została zarejestrowana w Singapurze, a jej własne serwerownie działają w Chinach. GainBitcoin ma około 5 % udział w rynku wydobycia Bitcoinów na świecie. Udział rynkowy w wydobyciu prezentowany jest w rozkładzie mocy sieci na blockchain.info jako GBMiners.

Wydobywanie(kopanie) bitcoinów wymaga odpowiedniej infrastruktury, w pełni klimatyzowanego magazynu z dostępem do szybkiego internetu 24/7.

GAINBITCOIN zapewnia niezbędny sprzęt wydobywczy, abyś mógł generować bitcoin non-stop.

Właściciel

Amit Bhardwaj GainbitcoinAmit Bhardwaj – Przedsiębiorca, Inwestor i Wizjoner

Właścicielem GainBitcoin.com jest Amit Bhardwaj – przedsiębiorca, inwestor oraz osoba, która jako jedna z pierwszych zainteresowała się technologią blockchain oraz bitcoinem w Indiach. Twórca pierwszej, indyjskiej strony e-commerce, przyjmującej płatności w bitcoinach oraz największej i najszybciej rozwijającej się indyjskiej kopalni Bitcoin (GBminers).

Sam Amit, jak przyznaje – jest właścicielem 6 kopalni – w tym GainBitcoin.com oraz GBminers.com, a jego nazwisko pojawia się także przy współpracy z takimi osobistościami jak Roger Ver (tzw Jezus Bitcoina, właściciel bitcoin.com oraz twórca bitcoinstore.com), Michael Terpin – właściciel MarketWired, Dinis Guarda – założyciel Ztudium.com i BlockchainAge oraz Simon Cocking.

Przy wydobyciu z GAINBITCOIN to firma dba o pracę, podczas gdy TY czerpiesz zyski.

 • WSZYTSKIE UMOWY OD  0,1 – 100 BTC OBOWIĄZUJĄ 18 MIESIĘCY
 • UMOWA NA 1 BTC WYPŁACA CI 0,1 BTC MIESIĘCZNIE
 • 1 BTC = 1,8 BTC po 18 miesiącach
 • Możesz uaktualnić swój serwer wydobywczy w każdej chwili, aby zwiększyć ilość generowanych bitcoinów

ROZWIĄZANIE BINARNE PŁACI NA NIESKOŃCZONEJ ILOŚCI POZIOMÓW !